7 důvodů, proč zvolit rekuperaci vzduchu

𝟕 𝒅𝒖̊𝒗𝒐𝒅𝒖̊, 𝒑𝒓𝒐𝒄̌ 𝒛𝒗𝒐𝒍𝒊𝒕 𝒓𝒆𝒌𝒖𝒑𝒆𝒓𝒂𝒄𝒊 𝒗𝒛𝒅𝒖𝒄𝒉𝒖 🌫️

1. Omezení tepelných ztrát - Při klasickém větrání okny dochází k velkým tepelným ztrátám především v zimních měsících. Když otevřete okna, vniká do interiéru mrazivý vzduch, který rychle ochlazuje nejen vnitřní vzduch, ale při delším větrání také zdi a podlahy. Díky rekuperaci průběžně větráte, ale zároveň zabraňujete ochlazování objektu.

2. Chlazení vzduchu v létě - Pro ještě lepší efekt předehřátí vzduchu, ale také naopak chlazení v letních měsících, se používá v kombinaci s rekuperací zemní výměník tepla. Ten je zakopaný pod zemí, kde zůstává stabilní teplota po celý rok, a tak pomáhá v zimě vzduch efektivněji předehřívat a v létě naopak chladit. Díky rekuperaci si tak zajistíte přívod chladnějšího vzduchu během horkých letních dnů, aniž byste měli nainstalovanou klimatizaci.

3. Úspora na vytápění (nebo klimatizaci) - Rekuperace se postará o průběžnou a dostatečnou výměnu vzduchu, přičemž nedochází k ochlazení stavby, a tím šetříte náklady na vytápění.

4. Vysoká kvalita vzduchu - Hlavní předností rekuperace je vyšší kvalita vzduchu v obývaných prostorech, a tím i lepší kvalita života. Čerstvý vzduch je potřebný pro správné okysličování, jeho nedostatek vede k únavě, bolestem hlavy nebo poruchám spánku.

5. Boj proti vlhkosti - Rekuperace bojuje nejen proti nadměrné vlhkosti, kterou účinně odvětrává, ale částečně pomáhá také s příliš suchým vzduchem.

6. Interiér bez plísní - Jakmile se zdi pokryjí plísní, není jednoduché se jí zbavit a často vás bude čekat kompletní stržení omítky, výměna koberců a podobně. Rekuperace se postará o stabilní teplotu a vlhkost interiéru - dá se instalovat i do starší zástavby.

7. Filtrace vzduchu pro alergiky a astmatiky - Rekuperace čerstvý vzduch nejen předehřívá, ale zároveň ho filtruje. Díky tomu ho zbavuje nečistot a alergenů. To ocení především alergici nebo astmatici. Filtrace vzduchu v rekuperaci napomáhá také snižování prašnosti.

 

7 Best Ways-2