5 věcí, na které si dát pozor při výběru krbové vložky

𝑵𝒂 𝒄𝒐 𝒔𝒊 𝒅𝒂́𝒕 𝒑𝒐𝒛𝒐𝒓 𝒑𝒓̌𝒊 𝒗𝒚́𝒃𝒆̌𝒓𝒖 𝒌𝒓𝒃𝒐𝒗𝒆́ 𝒗𝒍𝒐𝒛̌𝒌𝒚 ?

1- Nezapomínejte, že kouzlo krbu spočívá i v jeho eleganci, monumentálnosti a velikosti. Kromě toho, že vám díky němu nebude doma zima, slouží i jako 𝒅𝒆𝒔𝒊𝒈𝒏𝒐𝒗𝒚́ 𝒅𝒐𝒑𝒍𝒏𝒆̌𝒌. Může se jednoduše stát dominantou téměř jakéhokoliv interiéru.

2 - 𝑽𝒚́𝒌𝒐𝒏 je potřeba co nejpřesněji odhadnout a podle něj vybrat odpovídající krbovou vložku. Vzorec pro výpočet potřebného výkonu zohledňuje zejména vytápěný prostor a energetické ztráty objektu.

3 - 𝑼́𝒄̌𝒊𝒏𝒏𝒐𝒔𝒕 𝒔𝒑𝒂𝒍𝒐𝒗𝒂́𝒏𝒊́ udává míru efektivnosti využití energie obsažené v palivu, v našem případě pro potřeby vytápění.

4 - 𝑴𝒂𝒕𝒆𝒓𝒊𝒂́𝒍, ze kterého je krbová vložka vyrobena. Mezi nejčastější materiály patří litina nebo ocel.
Litina je často volený materiál, zejména pro její odolnost, vysokou životnost, pevnost a déle drží teplo. Nevýhodou je trochu nižší tepelná vodivost.
Druhou možnosti je ocel. Krbové ocelové vložky jsou pevné, odolné, mají dlouhou životnost a vynikají dobrou tepelnou vodivostí. Oproti krbové vložce z litiny mají menší akumulační schopnost.

5 - Dalším důležitým kritériem je 𝒕𝒆̌𝒔𝒏𝒐𝒔𝒕 vložky. A to hlavně v případě řízeného větrání pomocí rekuperace, kdy netěsnost dokáže rozhodit proudění vzduchu v domě a spaliny mohou unikat do interiéru. Kvalitně utěsněné vložky využívají externího přívodu vzduchu.

 

5 Tipů-5